Biz Kimiz?

Jandarma Genel Komutanlığı ve bağlı birliklerinin emniyet ve asayişe yönelik hizmetlerinin desteklenmesi, en ileri düzeye yükseltilmesi ve Jandarma Genel Komutanlığı mensubu şehit olan personelin ailelerine ilk ve acil destek yardımında bulunmak amacıyla 1986 yılında vakıf kurulması düşünülmüş ve çalışmalara başlanılmıştır.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde başlatılan çalışmaların Genelkurmay Başkanlığınca uygun görülmesi üzerine; İçişleri Bakanlığından onay alınarak, ilgili mevzuatlar doğrultusunda kuruluş için gerekli işlemler gerçekleştirilmiştir. Vakfın kuruluşu, 06 Eylül 1997 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanmıştır.

Kuruluşundan çok kısa bir zaman sonra yurdun büyük bir bölümünde faaliyet gösteren Jandarma Asayiş Vakfı, bir çok hamiyetli vatandaşımızın maddi ve manevi katkısı ile gelişmiş, önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Tüm GSM operatörlerine ait faturalı telefonlardan 1839’a BAĞIŞ yazıp kısa mesaj (SMS) göndererek Jandarma Vakfı’na 10,00 TL tutarında bağışta bulunabilirler.

Detaylı bilgi için Tıklayın!

 

“Banka ile Bağış” sayfasından banka kanalı ile IBAN numaralarından Jandarma Vakfı’na dilediğiniz tutarda bağışta bulunabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayın!

Scroll to Top